Valve’ın Yeni FPS Oyunu Deadlock Olabilir

Valve’ın bir sonraki oyunuyla ilgili söylentiler bir süredir ortalıkta dolaşıyordu. Ancak geçtiğimiz hafta gelen söylentiler yeni oyunla ilgili güçlü söylentiler ortaya koyuyor.

YouTube içerik üreticisi olan ve Valve’ı yakından takip eden Tyler McVicker, 2018’den beridir geliştirilmekte olan oyunun şu anda Deadlock olarak isimlendirildiğini söylüyor. Ayrıca daha önce Citadel ve Neon Prime olarak adlandırıldığını söylediği oyun, kule savunma unsurları içeren üçüncü şahıs takımlı bir FPS oyunu.

McVicker, oyunun başlangıçta Valve’ın Half-Life evreninin bir parçası olması gerektiğini söyledi. Ayrıca Valve’ın yüzlerce oyuncuyla Deadlock’un kapalı alfa testlerini gerçekleştirdiğini ve yakında resmi bir duyuru yapılabileceğini de ekledi.

Görünen o ki Deadlock’un kapalı beta testine katılan oyunculardan birkaçı oyuna dair bazı bilgileri sızdırmış durumda. Oyunun resmi olarak ne zaman duyurulacağına dair kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak 7 Haziran tarihinde yapılacak olan Summer Game Fest yayın etkinliğinde oyuna dair resmi şeyler duyabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir