Yanlış uçağa bindirilen ‘Joca’ hayatını kaybetti

Brezilya’da 2 buçuk saatlik uçuş yerine ‘yanlışlıkla’ 8 saatlik bir uçuşa yerleştirilen köpek hayatını kaybetti. ‘Joca’ isimli Golden Retriever cinsi köpeğin sahibi João Fantazzini, nisan ayında yaşanan olayın ardından hayvan haklarına ilişkin bir yasanın yürürlüğe girmesi için çalışmaya başladığını söyledi.

São Paulo kentinden Mato Grosso eyaletine seyahat etmesi planlanan Joca, havayolu şirketinin hatası sonucu yanlış uçağa yerleştirildi. 4 yaşındaki köpeğinin 8 saat boyunca aç ve susuz bir şekilde bir kafesin içerisinde tutulduğunu anlatan Fantazzini, “Yaşadığım en büyük şoktu. Hayatımın aşkını öldürdüler” dedi. Yeni bir iş için taşınması gerektiğini ve Joca’yı almadan bir yere gidemeyeceğini dile getiren Fantazzini, “Başka seçeneğim yoktu. Köpeğimi bırakamazdım, o benim bir parçamdı, o benim oğlumdu, bu yüzden nereye gidersem gideyim onu ​​da götürürdüm” ifadelerini kullandı.

‘GÖĞSÜME YUMRUK ATILIYORMUŞ GİBİ HİSSETTİM’

Brezilyalı havayolu şirketi GOL’u sorumlu tutan Fantazzini, yanlış uçuşla beraber farklı bir eyalete götürülen Joca’nın yeniden São Paulo’ya gönderildiğini aktardı. Havalimanına ulaşan köpeğin burada da yaklaşık 1 buçuk saat kapalı kutuda tutulduğunu belirten sahibi, şöyle konuştu:

“Bir buçuk saatlik beklemenin ardından nihayet GOL’un genel müdürü ortaya çıktı. Joca’nın geldiğini ancak uçuşta kendini iyi hissetmediğini söyledi. Ve tam o anda göğsüme yumruk atılıyormuş gibi hissettim. ‘O iyi mi?’ diye sordum ama cevap vermedi. ‘Öldü mü?’ diye sordum, kadın başını eğdi ve evet dedi. Joca’yı soğutulmuş bir alana, kliması olan bir yere götürmeleri ve kafesten çıkarmaları gerekirdi. Ama bunların hiçbirini yapmadılar, para uğruna kendileri için en iyi olduğunu düşündükleri şeyi yaptılar.”

The Sun’ın ulaştığı havayolu şirketi ise Joca’nın ölümünden ‘derin üzüntü duyduklarını’ bildirdi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir